O Nas

Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon Sp. z o.o. Sp.k. to firma, która na pierwszym miejscu stawia najwyższą jakość i profesjonalną obsługę Klienta. To dzięki tym wytycznym i ciężkiej pracy całego zespołu od wielu lat znajdujemy się w czołówce firm z branży odlewniczej na rynku polskim.

Przedmiotem naszej działalności jest seryjna produkcja odlewów z żeliwa szarego i sferoidalnego. Najwyższa jakość zapewniana jest poprzez nowoczesny sprzęt m.in. automatyczne linie formierskie DISAMATIC i wykwalifikowanych pracowników.

Nasz sukces wynika z efektywnie wykorzystywanego know how i doświadczenia gromadzonego od 1980 roku. Aktualnie odlewnia zarządzana jest przez dwóch właścicieli: Edytę Ordon i Bernarda Simińskiego, którzy posiadają po 50% udziałów w spółce.

W ciągu ostatnich 20 lat nastąpił intensywny rozwój odlewni. W tym okresie uruchomiono ponad 1 000 nowych pozycji i zwiększono produkcję odlewów żeliwnych z 800 do 10 000 ton/rok. Obecnie maksymalne zdolności produkcyjne wynoszą 30 000 ton/rok. Już dzisiaj pozwala nam to zaopatrywać Klientów z całej Polski i ponad 15 innych krajów.

Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od projektu poprzez wykonanie oprzyrządowania odlewniczego aż po gotowy odlew z malowaniem i obróbką mechaniczną. Od 2005 roku Odlewnia Simiński-Ordon Sp. z o.o. Sp.k. posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.

Każdego dnia staramy się sprostać oczekiwaniom naszych Klientów. Proponujemy rozwiązania, dopracowujemy projekty i wspólnie wyjaśniamy problemy. Zdajemy sobie sprawę, że charakter naszej pracy opiera się na dostarczaniu komponentów, które następnie stają się elementem składowym większego projektu. Stanowią część całości, dlatego wymagają skrupulatnego dopracowania. Oddzielnie są jedynie kawałkiem metalu. W połączeniu z innymi detalami spełniają funkcję zapewniania bezpieczeństwa (motoryzacja), wykorzystywane są w infrastrukturze mieszkaniowej (budownictwo) czy produkcji żywności (maszyny rolnicze). Wszystko to jest jednak możliwe tylko przy założeniu, że ich budowa i struktura idealnie pasują do całości. W ten sposób pośrednio stajemy się współodpowiedzialni za sukces naszych kontrahentów. Jesteśmy w pełni świadomi tej odpowiedzialności, dlatego nasze produkty wyróżniają się na rynku najwyższą jakością.

Podejmując działania uwzględniamy ich wpływ na środowisko. Odpowiedzialnie pochodzimy do naszego otoczenia i uznajemy za konieczne uwzględnianie jego ochrony w planowanych projektach.

Stawiamy na rozwój. Wierzymy, że tylko perspektywiczne spojrzenie w przyszłość zapewnia długofalowy sukces na rynku. Dlatego systematycznie inwestujemy w nowe urządzenia (obrabiarki CNC, nowa linia produkcyjna Disamatic, gniazda produkcji rdzeni metodą cold-box i in) oraz rozwój naszych pracowników. Ponadto słuchamy naszych Klientów, ich uwagi a sugestie pozwalają nam lepiej odczytać oczekiwania rynku i trafniej odpowiadać na jego potrzeby. Kierunki rozwoju wyznaczane są przez dwóch właścicieli: Edytę Ordon i Bernarda Simińskiego.

Poprzez spełnienie najwyższych standardów rozumiemy:

  • skrupulatne zaprojektowanie
  • precyzyjną i nowoczesną produkcję
  • terminowe dostarczenie produktu
  • wykwalifikowaną i gotową do pomocy obsługę Klienta
  • konkurencyjną cenę

Na każdym z tych etapów przywiązujemy dużą wagę do szczegółów. Ufamy, że ich zwieńczeniem jest zadowolenie Klienta.

TRADYCJA, TECHNOLOGIA, JAKOŚĆ – te trzy słowa najlepiej oddają charakter oraz filozofię firmy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Zachęcamy do długoterminowej i owocnej współpracy.

Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon Tradycja, Technologia, Jakość

Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon Sp. z o.o. Sp.k.
Adres: ul. Jałowcowa 12, 42-262 Poczesna-Zawodzie
Telefon: +48 34 327 48 95
E-mail: odlewy@odlewy.com
Strona www: www.odlewy.com