Biuro projektów

Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon posiada własne biuro projektowe, co w zdecydowany sposób przyspiesza realizację złożonego zamówienia. Zapewniamy profesjonalne wsparcie i doradztwo wykwalifikowanej kadry, dysponującej wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania odlewów i oprzyrządowania.

Każde zamówienie klienta przesyłane jest do działu projektowego, gdzie na podstawie dostarczonej dokumentacji lub wzorca odbywa się projektowanie brył 3D za pomocą oprogramowania CAD.

Dla uniknięcia błędów każdy projekt przesyłany jest następnie do programu symulacji procesu zalewania i krzepnięcia formy – NOVAFLOW & SOLID 6.0. Dzięki czemu przed wykonaniem oprzyrządowania odbywa się jego optymalizacja, umożliwiająca uzyskanie najwyższej jakości produktów. Wiedza i doświadczenie naszych projektantów, połączone z nowoczesną techniką, pozwalają nam sprostać oczekiwaniom naprawdę wymagających Klientów i realizować najbardziej skomplikowane projekty.

Każdy projekt, po osiągnięciu pozytywnego wyniku w programie symulacji, zostaje przekazany do działu obróbki, gdzie wykonywane są płyty modelowe. Jej produkcja odbywa się przy wykorzystaniu oprogramowania Esprit. Inżynierowie biura projektowego opracowują poszczególne programy obróbcze, które przesyłane są do centrów obróbczych CNC – na odpowiednią maszynę 3 –  bądź 5 – osiową. Dzięki temu mamy możliwość realizacji wysoce skomplikowanego oprzyrządowania, zachowując najwyższe parametry dokładności.

Następnie technolog ustala parametry zalania m.in. skład żeliwa, temperaturę zalania, niezbędne do zastosowania filtry.

Po wyprodukowaniu oprzyrządowania i ustaleniu parametrów procesu przeprowadzane są próby. Wszystko na bieżąco weryfikowane jest przez dział kontroli jakości, tak by decyzja o dopuszczeniu detalu do produkcji nie wzbudzała żadnych wątpliwości.

Zawsze staramy się odpowiadać na oczekiwania Klienta, dlatego dopuszczamy możliwość samodzielnego przygotowania oprzyrządowania w siedzibie Kontrahenta. W takim wypadku nasi inżynierowie opracowują projekt brył i przesyłają rysunki wykonawcze do Klienta. Następnie przygotowane płyty modelowe zostają odesłane do Odlewni Żeliwa Simiński-Ordon i dopiero wówczas rozpoczyna się proces produkcji odlewów.

Poniżej przedstawiamy w jaki sposób prowadzona jest symulacja procesu krzepnięcia.

 

Obejma DN250

 

Poidło

 

Krzyżak

 

Kryza